Strona główna POLSKA To nie żart. Sanktuarium w Toruniu rozpoczyna post w intencji jesiennych wyborów....

To nie żart. Sanktuarium w Toruniu rozpoczyna post w intencji jesiennych wyborów. O chlebie i wodzie

Z inicjatywą wyszło sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu, które zostało wzniesione z inicjatywy o. Tadeusza Rydzyka. I modlitwa, i post, mają być w intencji zbliżających się wyborów. – Od nas zależy, czy po 13 października w polskim parlamencie będą zasiadać ludzie, którzy będą stanowili prawo zgodne z prawem stanowionym przez Boga – mówił w homilii redemptorysta, o. Jan Król.

Inicjatywę „Modlitwa i Post” ogłoszono pod koniec sierpnia, w niedzielę ją rozpoczęto. – Módlmy się za Polskę, za naszą Ojczyznę – mówił o. Jan Król, „prawdziwy król Radia Maryja”, jak pisaliśmy o nim kiedyś w naTemat.

Na czym polega inicjatywa? „Na wybraniu jednego dnia w przedziale od 8 września do 13 października, w którym będzie pościć się o chlebie i wodzie w intencji dobrych wyborów dla Polaków w dniu głosowania. Zachęca się również do udziału w tym dniu we Mszy św. i przyjęciu Komunii Świętej” – czytamy na stronie Radia Maryja.

W Toruniu rozpoczął się w niedzielę post o chlebie i wodzie w intencji zbliżających się wyborów w Polsce. To inicjatywa Sanktuarium pw. Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. JPII w Toruniu

Опубліковано Radio Maryja Неділя, 8 вересня 2019 р.

Na stronie Radia Maryja zaznaczono też, że chęć udziału w inicjatywie należy zgłaszać. Podano numer telefonu i adres mailowy. „Do tej pory na post w intencji wyborów zgłosiło się ponad 3 tys. osób, ale wciąż można się zapisywać” – przekazał o. Andrzej Laskosz CSsR, kustosz toruńskiego sanktuarium.

W sierpniu, gdy ogłoszono inicjatywę, tak do niej zachęcał:

„Przed wyborami do Parlamentu Europejskiego było nas ponad 10 tys. osób. Ufam, że teraz będzie nas znacznie więcej, bo tu chodzi om Polskę (…). Zachęcam, abyśmy wszyscy razem uratowali Polskę. 90-letnia pani, która przyszła dzisiaj zamawiać Mszę św. przypomniała, że albo Polska będzie katolicka, albo nie będzie jej wcale. Od nas bardzo dużo zależy”.

„Post przed wyborami?? Przed rozpoczęciem roku szkolnego nie było żadnego postu”, „Wybory to poważniejsza sprawa” – reagują komentujący. Chyba z niedowierzaniem.

Sanktuarium w Toruniu to świątynia katolicka w jurysdykcji Zgromadzenia Redemptorystów. Jej budowę podjęto z inicjatywy o. Tadeusza Rydzyka.

Źródło: natemat.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here