Strona główna POLSKA Sąd wydał wyrok, Nitras się cieszy. Ale to nie koniec sporu z...

Sąd wydał wyrok, Nitras się cieszy. Ale to nie koniec sporu z Cenckiewiczem

Po środowym wyroku sądu Sławomir Nitras nie kryje zadowolenia. Wygląda jednak na to, że to nie koniec jego sporu ze Sławomirem Cenckiewiczem. Ten nie zgadza się bowiem z sądową przegraną. Mówi o hucpie i zapowiada apelację. A wszystko zaczęło się od trzech memów.

Sąd Okręgowy w Szczecinie wydał wyrok w procesie Nitras kontra Cenckiewicz. Poseł Sławomir Nitras poczuł się urażony wpisami Sławomira Cenckiewicza, który sugerował na Twitterze, że parlamentarzysta jest złodziejem. Zgłosił trzy posty, które jego zdaniem naruszyły jego dobre imię i zażądał przeprosin oraz zadośćuczynienia.

„Wygrałem proces z panem Cenckiewiczem. Czekam na przeprosiny. A Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych na wpłatę” – napisał po ogłoszeniu wyroku Nitras.

„Przegrałem. Sąd rozwalił w puch całą argumentację Nitrasa, uznając nawet jego zachowanie za nieprzyzwoite, ale jeden mem – w którym nie ma jakiegokolwiek oskarżenia Nitrasa o złodziejstwo – uznał za obraźliwy” – napisał z kolei Cenckiewicz.

To jednak nie koniec sporu. Cenckiewicz zapowiada apelację, cały proces nazywa hucpą i nie zamierza się zastosować do wyroku sądu. „Przegrałem w połowie – sąd uznał podanie 1 memu z trzech wpisów za obraźliwe dla Nitrasa. I obniżył o połowę kwotę roszczenia. Uważajcie na wpisy i podawanie memów! Będzie apelacja! Nie ma zgody na taką hucpę!” – dopisał na Twitterze Sławomir Cenckiewicz.

Źródło: natemat.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here