Strona główna GWIAZDY Vega skarży się na cenzurę reklam „Polityki”. TVP i Polsat się tłumaczą

Vega skarży się na cenzurę reklam „Polityki”. TVP i Polsat się tłumaczą

4 września do kin wejdzie „Polityka” Patryka Vegi. Produkcja od dość dawna wzbudza ogromną sensację. Reżyser narzeka na to, że stacje telewizyjne odmówiły emisji reklam promujących jego najnowszy film – podaje Wirtualna Polska.

„TVP odmówiła nam kampanii reklamowej filmu „Polityka”. Osoba zbliżona do TVP udzieliła nam informacji, że to decyzja polityczna na górze i dlatego telewizja nie puści reklam filmu. Co jeszcze ciekawsze, z tym samym skutkiem reaguje Polsat (…) Teraz widać, która telewizja jest niezależna” – napisał Patryk Vega w wiadomości do redakcji WP.

Portal spytał Kino Świat (dystrybutora filmu) o całe zamieszanie związane z reklamami – firma potwierdziła te informacje. – O ile TVP w piątek popołudniu w końcu się odezwała i trwają rozmowy, o tyle Polsat milczy cały czas i nie komunikuje się z nami – przyznał dystrybutor. 

– Być może w tej sytuacji kampania promocyjna filmu będzie opierać się jedynie na internecie i kanałach Grupy TVN – zdradziła Ania Godzisz z Kino Świat.

"Polityka" w kinach od 4 września!

Zobacz najnowszy film „Polityka”, zanim władza go ocenzuruje‼️ Kup bilet już dziś 🔥➡️ https://politykavegi.pl

Опубліковано Patryk Vega Субота, 31 серпня 2019 р.

Wirtualna Polska zapytała się stacji telewizyjnych, czy faktycznie odmawiają promocji „Polityki”. Telewizja Polska zaznaczyła, że napłynął do niej jedynie zwiastun filmu, „nie udzielając zlecenia jego emisji, ani żadnych parametrów kampanii”. Polsat zaś podkreślił, że film przechodzi przez „standardową procedurę”. „Z tego co wiem, nasze biuro reklamy miało kontaktować się z zamawiającym” – poinformował rzecznik Polsatu Tomasz Matwiejczuk.

Premierę kontrowersyjnego filmu „Polityka” zaplanowano na 4 września.

źródło: Wp.pl, natemat.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here