Strona główna POLSKA Przed nami radykalna zmiana pogody. Wiadomo, kiedy skończą się upały

Przed nami radykalna zmiana pogody. Wiadomo, kiedy skończą się upały

Zmęczeni upałami? Już niedługo przyjdzie ich kres. Kończy się napływ gorącego powietrza do Polski z Afryki. Można wręcz powiedzieć, że wakacyjne temperatury odejdą prawie równo z końcem wakacyjnych miesięcy. Potem będzie o wiele chłodniej – wynika z autorskiej prognozy Tomasza Wasilewskiego.

Jeszcze poniedziałek będzie upalny. Termometry wskażą nawet 33 stopnie. Ale to będzie ostatni gorący dzień. Od wtorku temperatura będzie już znacznie niższa, o około 10 stopni Celsjusza. 

Najcieplej będzie na południu kraju – około 22-23 stopnie Celsjusza i nieco poniżej 20 stopni na północy Polski. I nie będzie to tylko chwilowe ochłodzenie, co wynika z długoterminowej prognozy pogody. 

W kolejnych dniach września można spodziewać się maksymalnie 25 stopni, a w połowie pierwszego jesiennego miesiąca będzie około 15-20 kresek powyżej zera.

Znane są już także pierwsze prognozy na zimę 2019/2020 r. Po dość suchej i ciepłej jesieni szykuje się w Polsce deszczowo-śnieżny grudzień. Do końca roku w centralnej i wschodniej Polsce padać będzie naprzemiennie deszcz ze śniegiem i śnieg. Prawdziwa zimowa aura ma zawitać dopiero w styczniu 2020 roku. Wtedy ma do nas dotrzeć mroźne powietrze znad Syberii, które znacznie obniży temperaturę powietrza. 

Źródło: TVN Meteo, natemat.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here