Strona główna POLSKA Kolejna gwałtowna burza w Tatrach. Grupa turystów porażona przez piorun

Kolejna gwałtowna burza w Tatrach. Grupa turystów porażona przez piorun

W Tatrach przeszła kolejna gwałtowna burza. Tym razem na Słowacji ucierpiało czworo turystów, którzy zostali rażeni piorunem. Do akcji wkroczyli ratownicy Górskiego Pogotowia Ratunkowego.

Gwałtowna burza w Niżnych Tatrach na Słowacji miała miejsce po południu 28 sierpnia. Ze strony słowackiego Górskiego Pogotowia Ratunkowego dowiadujemy się, że w wyniku załamania pogody poszkodowanych zostało czworo turystów, którzy przebywali w przełęczy Sedlo Príslop. 

Najbardziej ucierpiał jeden z turystów, który stracił przytomność. Ma on liczne oparzenia na całym ciele. Trzy pozostałe osoby doznały obrażeń nóg. Ratownicy dotarli do poszkodowanych za pomocą samochodów terenowych i pieszo. W akcji nie mogli użyć śmigłowca, ponieważ ze względu na złą aurę maszyna nie wylądowałaby na przełęczy. Ranni zostali przetransportowali do miejscowości Krpácovo.

Przypomnijmy, że to kolejna gwałtowna burza, która w ostatnim czasie przeszła w Tatrach. W niedawnej nawałnicy zginęło 5 osób, w tym 4 po polskiej stronie. Dodatkowo rannych zostało ponad 150 turystów. Prawdziwy dramat rozegrał się na Giewoncie, gdzie w okolicy szczytu znajdowała się grupa 20 turystów. 

Turystka ze Śląska, która była na szczycie chwilę przed uderzeniem pioruna w Giewont, zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie pod krzyżem. – Nagle uderzył piorun, poczułam jak przechodzi prąd. Wstałam i zdrętwiałam. Wokół leżeli ranni – relacjonowała w rozmowie z 24tp.pl.

źródło: hzs.sk, natemat.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here