Strona główna ŚWIAT Małgorzata Tusk zadała szyku we Francji. Tak wyglądała obok małżonek Trumpa i...

Małgorzata Tusk zadała szyku we Francji. Tak wyglądała obok małżonek Trumpa i Macrona

Szczyt G7 to nie tylko dyskusje i oficjalne spotkania. We francuskim Biarritz pojawiły się żony polityków biorących udział w wydarzeniu. Wśród nich znalazła się Małgorzata Tusk, która wybrała się na wycieczkę m.in. z żonami prezydentów USA i Francji.

Żony czołowych polityków udały się do Esplette niedaleko Biarritz we Francji. Wszystko odbywało się w ramach szczytu G7, w którym biorą udział przywódcy USA, Francji, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Japonii, Włoch, Kanady oraz Unii Europejskiej. 

Wśród pań, które pojechały zwiedzać francuską miejscowość, znalazły się małżonki prezydentów USA i Francji, czyli Melania Trump i Brigitte Macron, żona szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska Małgorzata Tusk, żona premiera Japonii Shinzo Abego Akie Abe, żona prezydenta Chile Sebastiana Pinery – Cecilia Morel – i małżonka premiera Australii Scotta Morrisona Jenny Morrison.

Zdjęciami z wycieczki pochwaliła się na Twitterze Melania Trump. Widać na nich, że żony przywódców chętnie pozowały do wspólnych fotografii. Po uśmiechach można sądzić, że razem świetnie się bawiły. A jak wypadła w tym gronie Małgorzata Tusk? Zobaczcie sami.

Thank you President Macron and Mrs Macron for a beautiful welcome to Biarritz 🇫🇷 #G7

Опубліковано First Lady Melania Trump Неділя, 25 серпня 2019 р.

Panie miały podobno okazję zjeść lunch w Villi Arnaga zbudowanej przez Edmonda Rostanda, autora popularnej sztuki „Cyrano de Bergerac”. Ponadto degustowały wino i wzięły udział w pokazie tradycyjnych baskijskich tańców.

Szczyt G7 odbywa się w Biarritz od 24 do 26 sierpnia. Tym razem przywódcy chcieli położyć silny akcent m.in. na walkę z nierównościami i odnowienie bardziej sprawiedliwego partnerstwa z Afryką. Emmanuel Macron na szczyt G7 zaprosił cztery kraje partnerskie, działające na rzecz ochrony i promowania swobód demokratycznych i mające duże znaczenie na szczeblu regionalnym: Południową Afrykę, Australię, Chile oraz Indie.

Źródło: natemat.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here