Strona główna POLSKA Rydzyk broni Jędraszewskiego. „Wyjaśnił”, jak działa w Polsce słynna „tęczowa zaraza”

Rydzyk broni Jędraszewskiego. „Wyjaśnił”, jak działa w Polsce słynna „tęczowa zaraza”

Słowa abpa Marka Jędraszewskiego porównującego LGBT do komunistycznej „czerwonej zarazy” wywołały spore poruszenie. Jednym z obrońców duchownego został Tadeusz Rydzyk, który stwierdził, że Jędraszewski zachował się niczym prymas Wyszyński.

W homilii, którą Marek Jędraszewski głosił w czasie mszy świętej z okazji 75. rocznicy Powstania Warszawskiego, padły słowa o „tęczowej zarazie”. W ten sposób arcybiskup porównał społeczność LGBT do bolszewików, którzy zaatakowali Polskę w 1920 r., by szerzyć komunistyczną rewolucję.

Słowa Jędraszewskiego wywołały spore poruszenie, wiele osób jest oburzonych samą próbą porównania środowisk LGBT do komunistycznych najeźdźców. Ale znaleźli się też obrońcy Jędraszewskiego. Jednym z nich jest Tadeusz Rydzyk.

– Ks. abp Marek Jędraszewski powiedział tak, jak kardynał Wyszyński kiedyś powiedział komunistom: „non possumus”. Dzisiaj widzi arcybiskup i mówi „czerwona zaraza”, a teraz jest inna z tego samego źródła marksizmu, „tęczowa zaraza”. Jak zrobili? Obwożą tych ludzi po całej Polsce, mają na to pieniądze, żeby siać propagandę, żeby niszczyć dzieci, młodzież, żeby zawracać głowę Polakom – stwierdził na antenie Radia Maryja Rydzyk, którego zdaniem Jędraszewski wykazał się… odwagą. 

O homilii Jędraszewskiego pisały media nie tylko w Polsce, ale i za granicą. „Polski arcybiskup porównał społeczność LGBTI do bolszewików” – tak w tłumaczeniu brzmi tytuł artykułu, który ukazał się w „Irish Times World”. Tekst jest poświęcony negatywnej narracji środowisk kościelnych i narodowych w Polsce wobec mniejszości seksualnych. Publikacja została udostępniona przez Colma O’Gormana.

„Trwa atak na godność i życie osób LGBT w Polsce. Proszę okażcie swoją solidarność tweetując #jestemLGBT (jeśli jesteście LGBT) lub #jestemzLGBT (jeśli po prostu jesteście ich sojusznikami). Bądźcie z osobami, które stają przeciw bigoterii i hejtowi” – napisał szef irlandzkiego Amnesty International.

Zródło: Radio Maryja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here