Strona główna POLSKA Nowy sondaż partyjny po aferze „Kuchciński Travel”. Wyniki zaskakują

Nowy sondaż partyjny po aferze „Kuchciński Travel”. Wyniki zaskakują

Ostatnia afera związana z podróżami byłego już marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego oraz podział opozycji wpłynęły na poparcie wyborców – tak można podsumować najnowszy sondaż Instytutu Badań Pollster dla „Super Expressu”.

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w tym momencie, to wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość z poparciem 43 proc. – podaje Instytut Badań Pollster, który przeprowadził sondaż na zlecenie „Super Expressu”. 

Druga w zestawieniu byłaby Platforma Obywatelska z 25 procentami, a za nią Wiosna (6 proc.). Do Sejmu dostałyby się także partie: SLD (5 proc.), PSL (5 proc.) i Kukiz’15 (5 proc.)

To dość istotna zmiana, ponieważ miesiąc temu Pollster w podobnym badaniu przewidywał poparcie dla PiS na poziomie 45 proc., a dla PO – 24 proc. 

Znaczne zmiany widać także przy rozbiciu opozycji na bloki. W lipcu, kiedy mowa była jeszcze o Koalicji Europejskiej, mogła ona liczyć na poparcie 34 proc. wyborców przy 45 proc. Zjednoczonej Prawicy. 

Po rozdrobnieniu KE na trzy bloki sytuacja wygląda nieco lepiej, bo Koalicja Obywatelska mogłaby liczyć na 28 proc. głosów, a Lewica na 12 proc. PSL i Kukiz nie zostały uwzględnione w tym zestawieniu razem, ale oba ugrupowania cieszą się łącznie poparciem 10 proc. ankietowanych. 

Sondaż „SE” został zrealizowany w dniach 6-7 sierpnia przez Instytut Badań Pollster na próbie 1063 dorosłych Polaków.

Zródło: Super Express, natemat.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here