Strona główna POLSKA Mateusz Morawiecki też latał – ujawniono wykaz lotów premiera. Wiemy, ile ich...

Mateusz Morawiecki też latał – ujawniono wykaz lotów premiera. Wiemy, ile ich było

Afera Kuchciński Travel sprawiła, że lud domagał się ujawnienia przelotów także innych polityków. W związku z tym Kancelaria Premiera Rady Ministrów opublikowała na swojej stronie wykaz lotów premiera Mateusza Morawieckiego. Znajduje się w nim 207 lotów.

Szef kancelarii Michał Dworczyk zapowiedział, że w związku z pytaniami dziennikarzy, zostanie upubliczniony wykaz lotów premiera Mateusza Morawieckiego – i tak też się stało. Dworczyk podkreślił wcześniej, że ramach przygotowania rejestru gromadzone były setki stron – poinformowało RMF 24.

Nawet była premier Beata Szydło domagała się opublikowania przelotów. Warto zaznaczyć, że obecna europosłanka i wiceprezes PiS chce ujawnienia wszystkich lotów premierów rządu od 2015 roku.

„Darmowe” loty podlegają opodatkowaniu

Afera z przelotami polityków wybuchła po tym, jak ujawniono, że rodzina marszałka Sejmu na Podkarpacie latała za darmo wojskowymi samolotami. Okazuje się, że takie loty podlegają opodatkowaniu, o czym pisaliśmy w INNPoland. Bliscy Kuchcińskiego powinni zapłacić PIT wraz z odsetkami.

Loty Tuska vs loty Kuchcińskiego

Logika Jarosława Kaczyńskiego, którą posługiwał się prezes PiS przy okazji dymisji Marka Kuchcińskiego, przejdzie do historii polskiej polityki. Bo okazało się, że odchodzący marszałek nic złego nie zrobił, a i tak musi odejść. A na dodatek to samo robił Donald Tusk i w jego przypadku to już jednak było złe. 

Na prawicy już widać, że chcą przerzucić dyskurs na loty szefa rządu PO-PSL, ale jak to często bywa – ta próba nie do końca trzyma się kupy.

Źródło: innpoland.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here