Strona główna ROZRYWKA Spędzanie czasu w pobliżu wody sprawia, że jesteśmy bardziej zrelaksowani, szczęśliwsi oraz...

Spędzanie czasu w pobliżu wody sprawia, że jesteśmy bardziej zrelaksowani, szczęśliwsi oraz zdrowsi

Wiele osób nie potrafi sobie wyobrazić relaksującego urlopu spędzonego w innym miejscu niż w pobliżu wody. Czy to nad morzem czy nad jeziorem. Woda przyciąga wiele osób. Teraz okazuje się, że naukowcy prawdopodobnie odkryli dlaczego tak jest. 

Badania opublikowane w Journal of Environmental Psychology wykazały że przebywanie w pobliżu zbiorników wodnych, nie tylko naturalnych lecz również sztucznych, bardzo pozytywnie wpływa na nasze zdrowie. 

Jednym z wielkich zwolenników promowania wypoczynku nad wodą jest biolog morski Wallace J. Nicols, autor książki „Niebieski Umysł”, w której opisuje on swoją teorię dotyczącą związku między zdrowiem a przebywaniem blisko wody. W wywiadzie dla USA Today Wallace zachwala taki rodzaj wypoczynku:

„Badania wykazały, że przebywanie w pobliżu wody lub pod wodą ma długą listę korzyści zdrowotnych, w tym zmniejszenie stresu i niepokoju, poprawienie samopoczucia, obniżenie pulsu i dużo lepsze ćwiczenia.”

Dodatkowo Nicols zachwala korzystny wpływ wody w wielu dolegliwościach: „Terapeuci coraz częściej wykorzystują wodę do leczenia zespołu stresu pourazowego, uzależnień, lęków, autyzmu i innych. Odkryliśmy, że blisko wody zwiększa się kreatywność. Wszystko to oczywiście zależy od rodzaju wody, która musi być dobra, czysta i zdrowa” 

Jak twierdzi Wallace J. Nichols najlepiej gdyby wszyscy ludzie zdawali sobie sprawę ze świetnego wpływu jaki ma przebywanie w pobliżu wody na nasze zdrowie. Czasami wystarczy spacer brzegiem stawu lub jeziora by poczuć się zrelaksowanym i odstresowanym.

Dodatkowo Nicols zachwala korzystny wpływ wody w wielu dolegliwościach: "Terapeu

Teraz już nie zostaje nic poza zarezerwowaniem wakacji gdzieś w spokojnym i czystym miejscu gdzie oczywiście jest jakiś zbiornik wodny!

Źródło: podaj.to

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here