Strona główna ROZRYWKA Już 25 lat mężczyzna żyje w jaskini tylko ze swoim psem. ...

Już 25 lat mężczyzna żyje w jaskini tylko ze swoim psem. Zobaczcie, co tam jest w środku, odbierze wam mowę

Można powiedzieć ze stuprocentową pewnością, ten twórca naprawdę stworzył unikatowy majstersztyk!

Ra Paulette tworzy wspaniałe, ręcznie robione jaskinie w Nowym Meksyku. W wieku 67 lat pracuje każdego dnia bez przerwy. Przy pomocy prostych, podręcznych narzędzi, takich jak łopata, kilof i wózek, kopie w piaskowcach ogromne wejścia, tunele i groty, które własnoręcznie dekoruje, używając swojego całego zaparcia i niesamowitego kunsztu.
Jak mówi sam mistrz, czerpie rzeczywistą przyjemność z każdej minuty swojego nielekkiego zajęcia. Ra Paulette zapewnia, że znalazł zajęcie swoje życia i bardzo się z tego cieszy. Za swoje jaskinie, dostaje nie duże, symboliczne wynagrodzenie, ale mężczyzna nie dąży do sławy i pieniędzy.

On chce, by jego arcydzieła pozwoliły ludziom poczuć się z dala od gorączkowego pośpiechu i aby zmusiły ich do zastanowienia nad swoim miejscem na tym świecie.
Ra Paulette nie ma żadnego specjalnego wykształcenia. Po prostu pewnego dnia obudził się i zrozumiał, że chce kopać jaskinie.

1

Swoją pierwszą jaskinię, ten niezwyczajny człowiek wyrył w 1987 roku.
Twórca nie oczekiwał, że stanie się ona tak popularna i był zmuszony zamknąć jaskinię dla zwiedzających, ponieważ nie były przestrzegane wszystkie konieczne zasady bezpieczeństwa.

2

Ściany jaskiń Ra Paulette własnoręcznie dekoruje wszelakimi ornamentami.

3
4

Jaskinie Ra Paulette, są wykonane pięknie i profesjonalnie: ten człowiek ma niezwykły talent. Na ten moment Ra Paulette stworzył 14 jaskiń i pracuje nad 15-tą, która będzie lepsza i największa ze wszystkich jego prac.

Nad tym projektem, pracuje już dziesięć lat. To powinno być wyjątkowe miejsce, gdzie człowiek będzie mógł poczuć swoją więź z naturą i pomyśleć o swoim istnieniu.
Po pierwszym sukcesie, twórce próbowali przyjąć do pracy, ale on zrezygnował, ponieważ nie mógł tworzyć jaskini inaczej, jak podążać za swoją inspiracją.

5

O tym niesamowitym człowieku i jego dziełach powstał film „Cavedigger”, który był nominowany do Oskara.

Zobaczcie, jak człowiek podszedł kreatywnie do swoich idei! Podobieństwo egipskich fresków zwiedzający spotykają w korytarzu tego oryginalnego domu. A sypialnia udekorowana jest naściennymi rzeźbami w antycznym stylu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here