Strona główna POLSKA Premier namawia seniorów do głosowania na PiS. „Jeśli wygramy, będziemy wypłacać Emeryturę...

Premier namawia seniorów do głosowania na PiS. „Jeśli wygramy, będziemy wypłacać Emeryturę Plus”

Rząd przekonuje, że program Emerytura Plus będzie kontynuowany pod jednym warunkiem. — Jeśli PiS będzie kontynuowało rządy, mogę zobowiązać się, że będziemy Emeryturę Plus wypłacać — zapowiedział premier Mateusz Morawiecki na antenie radia RMF FM.

Trzynastka dla emerytów

Podczas rozmowy w RMF FM z Krzysztofem Ziemcem premier Mateusz Morawiecki zadeklarował, że Emerytura Plus będzie dalej wypłacana, jeśli PiS wygra wybory. Podkreślił przy tym, że „to jest to, na czym skupiamy się w najbliższych miesiącach”.

To nie pierwszy raz, gdy premier namawia seniorów do głosowania na PiS. Trzynasta emerytura miała być, według rządowych dokumentów, programem jednorazowym. Tymczasem już w zeszłym miesiącu Mateusz Morawiecki zasugerował, że program Emerytura Plus będzie kontynuowany, jeśli „wyborcy nam zaufają”. 

Piątka wedle osi czasu

Premier na antenie mówił również o tzw. piątce Kaczyńskiego. — Ta piątka jest skonstruowana wokół osi czasu życia człowieka. Najpierw 500 Plus, żeby rodzinom było łatwiej wychować i wykształcić dziecko. Później młody człowiek kończy 18 rok życia, dla tych, którzy rozpoczynają pracę już od 1 sierpnia chcemy, żeby praca była bez podatku do 26 roku życia. Dla tych, którzy później decydują się na dziecko, znów jest 500 plus. Potem mamy obniżony ZUS, potem obniżony CIT — wyliczał.

Źródło: natemat.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here