Strona główna ŚWIAT Ta kobieta nie była u lekarza przez całą ciążę, dopiero na koniec...

Ta kobieta nie była u lekarza przez całą ciążę, dopiero na koniec zgłosiła się do szpitala. Kiedy zrobiono jej USG personel medyczny nie mógł uwierzyć, że kobieta wciąż zyje

Na koniec marca bieżącego roku do szpitala w Barnauł, w Rosji, zgłosiła się 31-latka w ciąży.

Ciężarna, która pragnie pozostać anonimowa, zdradziła lekarzom, że nie ufa konwencjonalnej medycynie. Kobieta praktycznie donosiła już ciążę, a to była jej pierwsza wizyta u lekarza od poczęcia.

Ciężarna, która pragnie pozostać anonimowa, zdradziła lekarzom, że nie ufa konwe

Czuła ból i dyskomfort, a skurcze porodowe wciąż się nie pojawiały, więc chciała się dowiedzieć czy z jej dzieckiem wszystko w porządku.To co stało się później zapisze się w historii medycyny na zawsze.

Czuła ból i dyskomfort, a skurcze porodowe wciąż się nie pojawiały, więc chciała

Lekarz dokładnie zbadał matkę i zrobił jej USG. To co zobaczył na ekranie sprawiło, że musiał zawołać kolegów po fachu, bo nie mógł uwierzyć własnym oczom.

Lekarz dokładnie zbadał matkę i zrobił jej USG. To co zobaczył na ekranie sprawi

Dziecko wcale nie znajdowało się w macicy kobiety, a w jamie brzusznej. Ciąża taka, nazywana ektopową lub pozamaciczną, występuje wtedy, gdy zapłodnione jajeczko rozwija się poza macicą. Ciąża pozamaciczna jest bardzo niebezpieczna, zagraża życiu matki oraz dziecka i bardzo rzadko udaje się ją donosić. 

Lekarze natychmiast przygotowali kobietę do cesarskiego cięcia. Donoszona ciąża pozamaciczna zdarza się raz na 625 milionów przypadków. Chirurg prowadzący kobietę, Vladimir Borokov, w wywiadzie dla rosyjskiej telewizji powiedział, że znane jest tylko kilkanaście takich przypadków na świecie.

Dziecko wcale nie znajdowało się w macicy kobiety, a w jamie brzusznej. Ciąża ta

Szczęśliwa mama i dziecko przeżyły operację i wyszły z tego zupełnie zdrowe. Narodzoną dziewczynkę nazwano Veronika – jest to imię pochodzenia greckiego lub bizantyjskiego, od słów phero – nieść i nike – zwycięstwo.

Szczęśliwa mama i dziecko przeżyły operację i wyszły z tego zupełnie zdrowe. Nar

Historia ta szybko zdobyła rozgłos w Rosji i powoli zaczyna docierać do Europy. W poniższym wideo możecie obejrzeć reportaż z rosyjskiej telewizji na temat „cudownej ciąży”.

Źródło: podaj.to

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here