Strona główna ZDROWIE 6 sprawdzonych sposobów na zatkane uszy. Uporasz się z tym problemem we...

6 sprawdzonych sposobów na zatkane uszy. Uporasz się z tym problemem we własnym domu

Jest kilka przyczyn zatykania się uszu. Może to być spowodowane nadmiarem woskowiny, silnym wiatrem, zmianą ciśnień… Objawy nie są przyjemne: ból, problemy ze słuchem… Na szczęście można sobie pomóc w naturalny sposób.

1. Oliwa z oliwek 

Oliwa pomoże na nadmiar woskowiny. Jedyne, co trzeba zrobić, to podgrzać kilka kropli oliwy i wpuścić je do ucha przechylając głowę. W tej pozycji należy wytrzymać 10 minut, a potem zmienić ucho. 

PS. Warto położyć na ramionach papierowe ręczniki czy ściereczkę, żeby nie pobrudzić ubrań.

1. Oliwa z oliwek <br><br>
Oliwa pomoże na nadmiar woskowiny. Jedyne, co trzeba

2. Gorąca woda 

Jeśli uszy są przytkane z powodu zapalenia zatok czy przeziębienia pomoże gorąca kąpiel albo inhalacje. Wystarczy wlać do miski gorącą wodę i dodać kilka liści eukaliptusa lub mięty, nakryć głowę i kark ręcznikiem i głęboko wdychać aż poczujecie, że możecie swobodniej oddychać i lepiej słyszycie. 

Dobrym sposobem jest też wpuszczenie do ucha kilka kropli ciepłej wody za pomocą strzykawki. I ponownie – trzeba przekręcić głowę, wytrzymać 10 minut, a potem zająć się drugim uchem.

3. Ocet jabłkowy 

Ocet zwalcza wszelkie bakterie, w tym te odpowiedzialne za infekcje uszu. Warto wymieszać 1/4 filiżanki octu (62 ml) z taką samą ilością alkoholu. Aplikujemy do ucha po kilka kropli mieszanki. Kładziemy się na boku z chusteczką przyłożoną do ucha. Po 10 minutach wystarczy wstać, energicznie potrząsnąć głową i zabrać chusteczkę. 

4. Woda utleniona 

Inną, skuteczną metodą jest użycie 1/2 filiżanki wody utlenionej (125 ml) i takiej samej ilości wody. Letnią wodę mieszamy z wodą utlenioną i za pomocą kroplomierza czy strzykawki aplikujemy do ucha. Kładziemy się na boku i po 15 minutach zabieramy się za drugie ucho.

5. Herbatka rumiankowa 

Aby ją przygotować trzeba zaopatrzyć się w strzykawkę oraz: 

  • szklankę wody (250ml), 
  • garść kwiatów rumianku, 
  • 1/2 łyżeczki oliwy z oliwek (7g)

Do wrzącej wody wrzućcie kwiaty, pogotujcie przez 5 minut, a następnie ściągnijcie z ognia. Przykryjcie garnuszek na 10 minut, a w międzyczasie wpuście do ucha odrobinę oliwy z oliwek. Po 5 minutach, gdy woda będzie w temperaturze pokojowej, przepłuczcie nią uszy.

5. Herbatka rumiankowa <br><br>
Aby ją przygotować trzeba zaopatrzyć się w strz

6. Guma do żucia 

Ten sposób jest rewelacyjny, jeśli uszy zatykają się z powodu różnicy ciśnień. Jeśli nie chcecie cierpieć w pociągu czy samolocie, żujcie gumę. Co ciekawe, dobrym sposobem jest też… ziewanie.

Źródło: podaj.to

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here