Strona główna ROZRYWKA Babcia codziennie zostawia niepełnosprawnego wnuka samego w kawiarni. 17 lat później, nikt...

Babcia codziennie zostawia niepełnosprawnego wnuka samego w kawiarni. 17 lat później, nikt nie wierzy w to, co się stało

Jim Bradford od czasu do czasu przychodził do lokalnej kawiarni, gdzie zamawiał swoją ulubioną kawę i ciasto. To w ” Mrs. Winners Chicken & Biscuits” poznał swojego najlepszego przyjaciela… Jim miał 56 lat, a samotnie siedzący przy stoliku chłopiec zaledwie 9. Było widać, że jest niepełnosprawny, jego ręka wyginała się pod dziwnym kątem, a na nogach miał różne aparaty. Jim nie przepadał za dziećmi, ale ten chłopiec nie dawał mu spokoju. Zapytał o niego obsługę i już wiedział, że musi pomóc!

Kelnerka opowiedziała starszemu panu historię chłopca o imieniu HK. Niepełnosprawny chłopiec miał tylko babcię, która pracowała jako kasjerka. Kobieta nie miała pieniędzy na opiekunkę, więc codziennie zostawiała HK w kawiarni. 

Jego rodzice mieli wypadek samochodowy w 1990 roku. Ojciec został ciężko ranny, a mama, która była w ciąży z HK, została przewieziona do szpitala. Lekarze uratowali chłopczyka, który urodził się 3 miesiące przed czasem, niewidomy. Jego mama zmarła.

Kelnerka opowiedziała starszemu panu historię chłopca o imieniu HK. Niepełnospra

Kilka dni później maleńki HK doznał wylewu krwi do mózgu, co z kolei spowodowało częściowy paraliż. Po 96 dniach walki o życie, udało się! Niepełnosprawny i o słabym zdrowiu, HK w końcu mógł pojechać do rodzinnego domu. Operacja częściowo przywróciła mu wzrok. Jego babcia Pearl zastępowała mu matkę, a z czasem zastąpiła i ojca… Mężczyzna po 5 latach od wypadku wciąż nie mógł poradzić sobie ze stratą żony, nie mógł patrzeć na chorego syna… Nie nam go oceniać, ale nie wiemy, kto porzuca własne dziecko, a on właśnie to zrobił.

Kilka dni później maleńki HK doznał wylewu krwi do mózgu, co z kolei spowodowało

Jim poznał HK w momencie, gdy jego babcia była już u kresu wytrzymałości. Jim był bardzo samotny, nie miał rodziny, a za to miał sporo wolnego czasu. Za zgodą Pearl zaczął zajmować się jej wnukiem, gdy ona była w pracy. Wspólne wycieczki, wyjścia na gorącą czekoladę, a nawet wspólne mycie auta zaczęło sprawiać im obu wielką radość.

Jim poznał HK w momencie, gdy jego babcia była już u kresu wytrzymałości. Jim by

Jim dopiero po czasie zdał sobie sprawę z niezwykłej zdolności swojego nowego przyjaciela. Ktoś przypomniał Jimowi, że spotkanie, które miało miejsce 12. marca we wtorek kilka miesięcy wcześniej, znowu się odbędzie. HK zaoponował – powiedział, że to był czwartek, a nie wtorek. I miał rację! Obecnie 26-letni chłopak ma niezwykłą pamięć. Pamięta absolutnie najdrobniejszy szczegół ze swojego życia.

Jim dopiero po czasie zdał sobie sprawę z niezwykłej zdolności swojego nowego pr

Okazało się, że HK jest jednym z nielicznych ludzi na świecie z hipermnezją, tj. wybitną pamięcią autobiograficzną. Chłopak zapamiętuje absolutnie wszystko! Potrafi powiedzieć, co oglądał w telewizji 19. marca dziesięć lat temu albo co tamtego dnia jadł na kolację!

Okazało się, że HK jest jednym z nielicznych ludzi na świecie z hipermnezją, tj.

Niezwykła przypadłość HK, a także jego wyjątkowa przyjaźń z Jimem, stały się źródłem inspiracji. Wspólnie napisali książkę.

Niezwykła przypadłość HK, a także jego wyjątkowa przyjaźń z Jimem, stały się źró

Inspirująca historia!

Źródło: podaj.to

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here