Strona główna ROZRYWKA Wszyscy wiemy, że soda oczyszczona ma mnóstwo zastosowań w domu, ale o...

Wszyscy wiemy, że soda oczyszczona ma mnóstwo zastosowań w domu, ale o dziwo może nam też pomóc… w ogrodzie

Niewiele produktów ma tak wszechstronne zastosowanie jak zwykła, tania soda oczyszczona! Wiadomo, że soda oczyści kafelki, pomoże na plamy na dywanie i inne typowe zabrudzenia w domu, ale okazuje się, że śmiało można ją stosować w ogrodzie!

1. Usuwa pleśń z liści 

Zauważyliście brzydkie, białe plamy pleśni na Waszych roślinach? Można się ich pozbyć rozpuszczając dwie łyżeczki sody w litrze wody i spryskując nimi zainfekowane rośliny. Po 10 dniach problem zniknie.

2. Chwasty 

Niechciane chwasty co i rusz pojawiają się w szczelinach brukowanej ścieżki? Posypcie konkretne miejsce sodą oczyszczoną.

3. Mrówki 

Pamiętajmy, że mrówki są przydatne, ale jeśli ich gniazdo znajduje się blisko domu, rozumiemy, że to może być kłopotliwe. Aby pozbyć się problemu należy spryskać typowe ścieżki mrówek sodą zmieszaną z cukrem w proszku.

4. Drzazgi 

Prace w ogrodzie oznaczają, że wbije nam się co najmniej jedna drzazga. Jeśli nie możemy łatwo jej usunąć spod skóry, warto potrzeć zranione miejsce sodą, zabandażować i zapomnieć o tym problemie na 3 godziny. Po odwinięciu bandażu drzazga powinna być już przy samej powierzchni skóry, więc łatwo ją usuniecie delikatnie naciskając.

5. Zbędne nalepki 

Chyba nikt nie kupuje nowych słoików na przetwory, po prostu używa się starych słoików np. z dżemów. Tylko co zrobić z nalepką? Otóż wystarczy potrzeć ją mieszanką sody i oleju. Po pół godzinie bez problemu pozbędziecie się niechcianego papieru i kleju!

6. Stare, zabrudzone doniczki jak nowe 

Aby doniczki prezentowały się równie pięknie co kwiaty, należy wymieszać sodę, skrobię kukurydzianą i kwas cytrynowy, a następnie porządnie wyszorować tym doniczki. Na koniec doniczki trzeba zamoczyć w wodzie z octem. Będą się pięknie prezentować!

7. Plamy na ubraniu 

Nie da się intensywnie pracować w ogrodzie i czasem nie pobrudzić. Na zabrudzenia pomoże papka zrobiona z sody i wody, którą należy potrzeć brudne miejsce, odłożyć na dłuższy moment, a następnie spłukać czystą wodą.

8. Brzydki zapach 

Zazwyczaj koła kosza na śmieci niezbyt dobrze pachnie, ale na szczęście jest na to sposób! Połóżcie tuż obok spodek z sodą oczyszczoną, która absorbuje zapach.

9. Mszyca 

Jeśli nie chcecie inwestować w chemiczne środki, by pozbyć się tego uporczywego problemu, możecie spróbować rozpuścić dwie łyżeczki sody w litrze wody i spryskać nimi rośliny. Warto dodać kilka kropli oleju roślinnego, żeby deszcz nie zmył mieszanki z liści. 

Te wskazówki są bardzo przydatne, prawda?

Źródło: podaj.to

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here