Strona główna POLSKA Zaskakująca liczba głosów nieważnych. PKW podała oficjalne dane także na ten temat

Zaskakująca liczba głosów nieważnych. PKW podała oficjalne dane także na ten temat

Wybory do Parlamentu Europejskiego przejdą do historii z kilku powodów. Nie tylko dlatego, że po raz pierwszy wygrało je Prawo i Sprawiedliwość. Nie tylko z powodu rekordowej frekwencji. Jest jeszcze jedna istotna liczba, którą przekazała PKW, podając oficjalne wyniki.

PKW ustaliła wyniki głosowania w skali całego kraju. Liczba głosów ważnych wyniosła dokładnie 13 759 701 na 30 118 852 . Co to oznacza przy rekordowej frekwencji? (w wyborach wzięło udział 45,68 proc. uprawnionych do głosowania) Powiedział o tym p.o. szefa PKW Wiesław Kozielewicz. – Liczba głosów nieważnych jest poniżej 1 procenta. To niesamowite, jeśli chodzi o dotychczasowe wybory – skomentował. 

Głosowanie komentowano także ze względu na rekordową frekwencję. – Koniec wieńczy dzieło. Kończymy ważny etap w wyborach do Parlamentu Europejskiego. (…) Dziękujemy Polkom i Polakom, którzy oddali się w niedzielę do urn wyborczych i oddali głos. Frekwencja była, jak na warunki Polski, była rekordowa – podsumował Wiesław Kozielewicz.

Przypomnijmy: PKW podała oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego. Jak wynikało to z wcześniejszych, cząstkowych wyników i sondażu exit poll, zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość, które z dużą przewagą pokonało Koalicję Europejską. 

PiS uzyskało 45,38 proc. głosów. Druga była KE z wynikiem 38,47 proc. Trzecie miejsce zajęła Wiosna (6,06 proc.). Na kolejnych miejscach znalazły się: Konfederacja (4,55 proc.), Kukiz’15 (3,69 proc.), Lewica Razem (1,24 proc.), Polska Fair Play (0,54 proc.). 

Źródło: natemat.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here