Strona główna ŚWIAT Matka zmarła, zostawiając szóstkę dzieci. Okazało się, że już 20 lat wcześniej...

Matka zmarła, zostawiając szóstkę dzieci. Okazało się, że już 20 lat wcześniej przypieczętowała ich los

Dwie amerykańskie nastolatki ze stanu Virginia, Beth Laitkep i Stephanie Bayllous Culley zaprzyjaźniły się pracując razem w sklepie w weekendy. Często się spotykały również poza pracą, ale jak to zwykle bywa, po jakimś czasie straciły kontakt. Minęło 20 lat…

W międzyczasie Stephanie wyszła za mąż i miała troje dzieci. U Beth sytuacja życiowa była mniej ustabilizowana. Miała kilku partnerów, lecz zawsze powtarzała, że najlepsze, co ją w życiu spotkało to dzieci. Urodziła już piątkę i była w ciąży z szóstym. Wtedy los zadał jej największy cios. Nie tylko znów została sama, gdyż odszedł od niej partner, ale okazało się też, że cierpi na śmiertelną chorobę. W tej sytuacji w jej życiu znów pojawiła się dawna przyjaciółka.

U Beth zdiagnozowano zaawansowanego raka piersi. Nie mogła jednak zostać poddana chemioterapii z uwagi na ciążę. Wtedy niespodziewanie spotkała Stephanie, której życie osobiste układało się w tym czasie bardzo dobrze. Gdy Stephanie dowiedziała się o sytuacji Beth, postanowiła, że będzie ją wspierać, jak tylko będzie mogła. Opiekowała się jej dziećmi, gdy stan zdrowia Beth na to nie pozwalał. Spędzała z nią czas i pocieszała.

Po dwóch latach od diagnozy, rak zajął kręgosłup, mózg i układ nerwowy. Jak każda kochająca matka, Beth najbardziej w tej sytuacji martwiła się o dzieci. Obawiała się, co się z nimi stanie po jej śmierci. Trudno było oczekiwać, że znajdzie się rodzina, która adoptuje całą szóstkę, a ona wiedziała przecież jak bardzo są ze sobą zżyte.

Wtedy Stephanie wyszła z niesamowitą propozycją. Powiedziała, że rozmawiała już na ten temat z mężem i swoimi dziećmi i wspólnie zdecydowali, że jeśli dojdzie do śmierci Beth, oni zaadoptują rodzeństwo.

„Zawsze zastanawiałam się, po co nam taki wielki dom, teraz już wiem” – powiedziała.

Tak też się stało. Po śmierci Beth, 19 maja 2016 roku, cała szóstka jej dzieci, Will, Selena, Jaxon, Dallas, Lily i Ace wprowadzili się do domu rodziny Stephanie.

Historia obu rodzin poruszyła wielu ludzi dobrej woli i na szczęście Culleyowie uzyskują wsparcie w utrzymaniu tak ogromnej rodziny. Mimo to, opieka nad dziewiątką dzieci to ogromne wyzwanie. Jesteśmy pełni podziwu dla państwa Culley i ich decyzji!

Źródło: podaj.to

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here