Strona główna ZDROWIE Za pomocą własnych palców możesz oczyścić zatoki. Nie daj się faszerować tabletkami

Za pomocą własnych palców możesz oczyścić zatoki. Nie daj się faszerować tabletkami

Niedrożny nos, to jedna z najbardziej niekomfortowych dolegliwości. Szczególnie kiedy chcemy iść spać, a zapchane zatoki nie dają za wygraną. Zwykle wtedy sięgamy po jakieś środki, które nam ulżą.

Są na to jednak domowe, sprawdzone sposoby, dzięki którym nie musisz szprycować się lekami.

1. Użyj języka i palców

Akupresura może być naprawdę skuteczna w celu rozluźnienia zatkanych zatok. Punkt, który wymaga pobudzenia znajduje się w jamie ustnej. Przyciśnij język, ułożony na płasko, do podniebienia i jednocześnie naciskaj palcem na obszar między brwiami. Rób to przez 20 sekund i zwolnij nacisk. Po zakończeniu poczujesz śluz przechodzący przez gardło, co oznacza, że technika działa.

2. Masuj brwi

Ta technika działa najlepiej w przypadku górnych zatok i zapchanego nosa. Oprzyj ręce na łokciach i umieść głowę w dłoniach. Palce umieść na początku linii brwi i pochyli się do przodu. Gdy poczujesz delikatny nacisk przesuwaj palcami wzdłuż linii brwi. Uwolnij palce, kiedy poczujesz ulgę.

3. Pocieranie

Kolejna metoda opiera się na kilku szybkich, pocierających ruchów. Jeśli okaże się to dla Ciebie nieprzyjemne, możesz spróbować innego sposobu. Ułóż dłonie na bokach szyi i trzymaj je w kształcie litery V. Używając pocierającego ruchu masuj szyję, aby pobudzić układ limfatyczny do pracy. Powoduje to uwolnienie płynu i odblokowanie niedrożności.

Zapomnij o drogich lekach i zestawach do irygacji podczas leczenia zatok, a zamiast tego użyj własnych dłoni. Naciskając na właściwe miejsca, pozbędziesz się kłopotu i skutecznie wyczyścisz nos oraz zatoki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here