Strona główna POLSKA Morawiecki wyśmiany w spocie Koalicji Europejskiej. Wyszedł na jąkającego się nieudacznika

Morawiecki wyśmiany w spocie Koalicji Europejskiej. Wyszedł na jąkającego się nieudacznika

Wnajnowszym spocie wyborczym Koalicji Europejskiej wyśmiano „oratorskie zdolności” Mateusza Morawieckiego. Główny nacisk został położony na to, że KE musi wygrać wybory, by poprawić sytuację w służbie zdrowia. Jąkającego się premiera skonfrontowano z mocną zapowiedzią Grzegorza Schetyny.

Mateusz Morawiecki lubi czasem w trakcie swoich przemówień wtrącić jakąś dygresję. A to wspomni podczas spotkania z rolnikami, jak to młócił cepem, a to pochwali się, jak to komunizm obalał dziecięciem będąc lub negocjował nasze członkostwo w UE. Kiedyś próbował nawet cytować fraszkę Jana Kochanowskiego, ale coś mu wówczas nie wyszło. I właśnie ta interpretacja wiersza trafiła do najnowszego spotu… Koalicji Europejskiej.

Widać na nim, jak Morawiecki jąka się, próbując, prawda… przypomnieć sobie, prawda…, dalszą część fraszki mistrza Kochanowskiego o szlachetnym zdrowiu. Całość została tak zmontowana, że premier wychodzi na nieudacznika, który nie tylko nie potrafi zadbać o zdrowie Polaków, ale nawet kilku wersów wiersza nie potrafi sobie przypomnieć. 

Grzegorz Schetyna zapowiada, że gdy tylko Koalicja Europejska wygra wybory, to odzyska 100 miliardów dla Polski i zbuduje europejską ochronę zdrowia. Niestety, nie wiadomo, czy chodzi o 100 miliardów złotych, czy może euro.

Źródło: natemat.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here