Strona główna POLSKA Tak ministerstwo tłumaczy się z zapaści stadnin. Brejza wyśmiał odpowiedź resortu

Tak ministerstwo tłumaczy się z zapaści stadnin. Brejza wyśmiał odpowiedź resortu

Krzysztof Brejza nie ustaje w tropieniu afer i wytykaniu rządzącym skutków niektórych ich decyzji. Tym razem poseł PO wrócił do sprawy stadnin w Polsce i przedstawił kolejne tłumaczenia rządzących. Odpowiedź ministerstwa rolnictwa tylko rozśmieszyła polityka opozycji.

Krzysztof Brejza 9 kwietnia skierował pismo do ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego, w nawiązaniu do informacji o dramatycznej sytuacji finansowej stadniny koni w Michałowie. Poseł przedstawił swoje pytania. 

„Jak kształtowały się wyniki finansowe stadniny w Michałowie w okresie od 2015 do 2018 roku? Jakie według wiedzy MRiRW są przyczyny aktualnej sytuacji finansowej SK w Michałowie?” – czytamy w piśmie posła PO.

Polityk na Twitterze ujawnił odpowiedź resortu w tej sprawie. „‚Konie Minus’ i, uwaga, TRZECIE tłumaczenie PiS ws. zapaści stadnin. Tym razem winna jest … ‚nadpodaż koni na rynku’ Wcześniej winna była: ‚susza’, ‚ograniczenie sprzedaży koni’. Jutro winne będzie gradobicie i koklusz” – zażartował poseł Brejza, a do swojego wpisu dołączył wspomniany dokument. 

Temat stadnin Brejza poruszył już wcześniej. Chodziło o sytuację finansową Stadniny Koni w Michałowie. Pod koniec kwietnia również publikował odpowiedź resortu w mediach społecznościowych.

„PiSowski program ‚Konie Minus’ w stadninie Michałów: ‚4 krotne zmniejszenie sprzedaży wyhodowanych koni w stosunku do 2016′(odpowiedź KROW). W Janowie podobno przyczyną upadku stadniny jest susza” – pisał parlamentarzysta.

Źródło: natemat.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here