Strona główna ŚWIAT Kelnerka niechętnie obsługiwała dziecko. Gdy chłopak opuścił lokal, zaczęła płakać

Kelnerka niechętnie obsługiwała dziecko. Gdy chłopak opuścił lokal, zaczęła płakać

Ten 10-letni chłopiec przyszedł do kawiarni i usiadł przy jednym ze stolików. Kelnerka tam pracująca była mocno zirytowana.

Był tylko dzieckiem i nie zamierzał wydać dużo pieniędzy. Wiedziała, że nie dostanie napiwku i w ten sposób zmarnuje swój czas. Podeszła do stolika i postawiła przed chłopcem szklankę.

dz1
1

10-latek niewinnie zapytał:

– „Proszę pani, ile kosztuje deser lodowy?”

Odpowiedziała:

– „50 centów.”

Nastała cisza. Chłopiec przez chwilę myślał, patrząc w dól, a potem poprosił kelnerkę o koszt zwykłego loda. Kobieta była już zniecierpliwiona. Przed drzwiami czekali klienci, a ona tylko marzyła o tym, aby podejść do któregoś z nich i wskazać wolny stolik.

dz2
2

Odpowiedziała chłopcu, a w jej głosie słychać było, że najchętniej by stamtąd poszła.

– „Filiżanka lodów kosztuje 35 centów.”

Chłopiec zamówił więc zwykłe lody i oddał jej menu z uśmiechem na twarzy. Chwilę później kobieta wróciła z lodami i rachunkiem. Chłopiec grzecznie siedział, jadł lody, zapłacił za nie i wyszedł.

dz3
3

Kelnerka zobaczyła, że stolik jest pusty i odetchnęła z ulgą, że dziecko nie zajęło jej zbyt wiele czasu. Podeszła do stolika, wyczyściła go i szybko przygotowała dla kolejnych klientów.

W pewnym momencie dostrzegła na stoliku coś, co ją poruszyło i sprawiło, że poczuła się bardzo smutna.

Okazało się, że chłopiec zostawił dla niej 15 centów napiwku. Dokładnie tyle, ile „zabrakło” na deser lodowy.

Kobieta była w szoku i zatrzymała się na chwilę, zastanawiając się nad tą sytuacją. Jedyny powód, przez który chłopiec nie mógł kupić większych lodów był taki, że resztę pieniędzy zostawił jako napiwek dla niej…

dz4
4

Kelnerka została z poczuciem winy, nie mogąc nawet dogonić chłopca. Łzy napływały jej do oczu.

Morał z historii jest taki, aby myśleć o drugim człowieku, który również ma swoje marzenia i smutki. Liczą się drobne gesty. Dzięki nim świat może być lepszym miejscem.

Źródło: polubione.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here