Strona główna ZDROWIE Dzięki tym 8 sposobom pozbędziesz się szpecących złogów cholesterolu z powiek

Dzięki tym 8 sposobom pozbędziesz się szpecących złogów cholesterolu z powiek

Kępki żółte to termin, który określa złogi cholesterolu powstające wokół oczu. Wskazuje on na jego wysoki poziom we krwi. Pojawiają się one w kącikach oczu i mają różny rozmiar, kształt i kolor.

Kępki żółte leczy się chirurgicznie, jeśli istnieje taka możliwość. Takie zabiegi są jednak niebezpieczne, bo fragmenty do usunięcia znajdują się blisko oka, a blizny po ich wycięciu mogą być widoczne. Na szczęście jest wiele naturalnych sposobów, które są bezpieczniejsze i bardzo skuteczne w walce z tym problemem.

Depozyty cholesterolu pojawiają się najczęściej u osób starszych, które mają podwyższony jego poziom. Mogą także być spowodowane zaburzeniami metabolicznymi, niektórym rodzajami nowotworów, cukrzycą czy marskością wątroby. Wszystkie te problemy mogą podnieść poziom cholesterolu we krwi i spowodować pojawienie się złogów w kącikach oczu.

Oto lista najlepszych, naturalnych rozwiązań przeciwko depozytom cholesterolu wokół oczu:

1. Migdały

Coś tak prostego, jak migdały może faktycznie zapobiec tworzeniu się kępek żółtych. Migdały regulują poziom cholesterolu we krwi i zapobiegają różnego rodzaju problemom sercowo-naczyniowym. Możesz też wymieszać proszek migdałowy z odrobiną mleka i nałożyć pastę wokół oczu, aby uzyskać szybsze rezultaty.

2. Sok pomarańczowy

Wiadomo, że świeży sok pomarańczowy obniża wysoki poziom cholesterolu, dlatego też warto pić szklankę lub dwie tego napoju dziennie.

3. Kolendra

Zrób herbatę z nasion kolendry i wypijaj kilka filiżanek dziennie, aby obniżyć poziom cholesterolu i zapobiec powstawaniu złogów.

4. Skórka banana

Otwórz banana i pokrój skórkę na małe kawałki, a później nałóż je na kępki żółte i zabezpiecz oczy bandażem. Zostaw taki opatrunek na noc, a rano spłucz wodą. Jeśli będziesz stosować ten sposób regularnie, depozyty zaczną znikać w krótkim czasie.

6. Olej rycynowy

Olej rycynowy zawiera związek chemiczny, który świetnie radzi sobie z depozytami cholesterolu. Wystarczy, że lekko wetrzesz go w problematyczne miejsca, a złogi wkrótce znikną.

7. Nasiona kozieradki

Namocz garść nasion kozieradki w wodzie i zostaw na noc. Rano wypij płyn przed śniadaniem. Powtarzaj ten proces codziennie, a depozyty niedługo znikną.

8. Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy to naturalne lekarstwo na przeróżne schorzenia, w tym też złogi cholesterolu wokół oczu. Jego regularne spożywanie wyrównuje poziom cholesterolu i zapobiega powstawaniu złogów. Możesz też namoczyć wacik w occie i użyć go na problematycznych miejscach.

Źródło: polubione.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here