Strona główna ROZRYWKA 41-latka przygarnęła zimą bezdomnego, mimo tego, że siostra ostrzegała ją przed tym...

41-latka przygarnęła zimą bezdomnego, mimo tego, że siostra ostrzegała ją przed tym mężczyzną

41-letnia Natalie Hawkins nigdy nie była zbyt przyjaźnie nastawiona do bezdomnych. Kiedy jednak w jej mieście zaczęły szaleć mrozy, poczuła potrzebę pomóc komuś.

Swojemu 15-letniemu synowi Jackowi powiedziała, że nie może znieść myśli, że gdzieś na zewnątrz ktoś trzęsie się z zimna.

Stwierdziła, że mogliby pomóc komuś, kto potrzebuje schronienia. Wtedy nastolatek przypomniał sobie o Keiranie Kildayu, który spał w opuszczonym wagonie kolejowym.

bez1
1

Natalie zdecydowała się zaprosić mężczyznę do swojego domu. Nie miała żadnego problemu z tym, że kompletnie go nie znała. Stwierdziła, że musi po prostu tak zrobić.

– „Zaczęło się od tego, że siedzieliśmy w kuchni, a za oknem szalała śnieżyca. Powiedziałam wtedy do siostry: ‚Wyobraź sobie, że miałabyś teraz spać na zewnątrz. Przecież to okropne’.”

bez2
2

Gdy jego najbliżsi wyprowadzili się i zostawili go samego, zaczął mieszkać w namiocie, a następnie w pociągu. Nie tak wyobrażał sobie swoje życie. Kiedy syn kobiety zjawił się, aby przekazać mu miłą wiadomość, chłopak z początku nie wierzył.

– „Nie miałam z tym problemu. Jak gdyby nigdy nic zrobiłam mu herbatę i podałam spaghetti bolognese. Miałam świadomość tego, że jest zdenerwowany, ale nie daliśmy mu odczuć, że jest inny od nas – bo przecież tak nie jest! Moja siostra oczywiście mówiła, że na pewno jest alkoholikiem i narkomanem. Mnie jednak serce nie pozwalało go wypuścić na tę śnieżycę. To dobry chłopak. Widziałam to w nim.”

bez3
3

Odkąd 24-latek zamieszkał u Natalie, jej rodzina i przyjaciele starają się mu pomóc. Założyli stronę crowdfundingową i grupę na Facebooku, aby publikować tam najnowsze informacje na temat jego sytuacji.

– „Nie sposób opisać mojej wdzięczności za to wszystko, co mnie spotkało. Mam łóżko i pościel. Mogę się wykąpać, zjeść i śpię w ciepłym miejscu. Bardzo mi tego brakowało.”

bez4
4

Dzięki temu, że ktoś wyciągnął pomocną dłoń, Keiran ma teraz szansę wyjść na prostą. Dla nas ciepły dom to coś oczywistego, a dla niego jest to luksus.

Źródło: polubione.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here