Strona główna POLSKA „To nie do zaakceptowania”. Szef Komisji Europejskiej oburzony materiałem TVP o Tusku

„To nie do zaakceptowania”. Szef Komisji Europejskiej oburzony materiałem TVP o Tusku

Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker pełnym oburzenia tonem skomentował materiał Wiadomości TVP po wystąpieniu Donalda Tuska na Uniwersytecie Warszawskim. – Porównywanie szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska do Hitlera i Stalina jest całkowicie nie do zaakceptowania – oświadczył Juncker.

To reakcja na materiał „Wiadomości” o wystąpieniu Tuska, które miało miejsce 3 maja na Uniwersytecie Warszawskim. Zilustrowano go ujęciami z Józefem Stalinem i Adolfem Hitlerem.

– Musimy walczyć z populizmem, ekstremizmem, ale nie możemy walczyć z nimi tanimi sloganami lub personalnymi atakami. Ataki personalne rosną w Europie, to coś nowego. W ciągu ostatnich dni widziałem, że mój dobry przyjaciel przewodniczący Donald Tusk jest porównywany do Hitlera i Stalina. To całkowicie nie do zaakceptowania – powiedział Jean-Claude Juncker na konferencji prasowej w Brukseli. 

Jak podał press.pl, po materiale o wykładzie Tuska na Uniwersytecie Warszawskim do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęło sześć skarg. 

Co było w materiale „Wiadomości” o Tusku

Flagowy program TVP poświęcił sporo miejsca wystąpieniu szefa Rady Europejskiej w Auditorium Maximum. Tusk został napiętnowany za popsucie Polakom święta Konstytucji 3 maja. 

W programie Krzysztofa Nowiny-Konopki pojawiły się wizerunki Adolfa Hitlera (potem go usunięto w internetowej wersji programu) i Józefa Stalina. Dlaczego? Wszystko „przez” słowa Tuska odnoszące się do przeszłości Gdańska na Twitterze. 

„W wolnym mieście Gdańsku, gdzie korona w herbie jest, mamy swą drużynę, która zwie się BKS!” – napisał szef Rady Europejskiej, komentując zdobycie Pucharu Polski przez Lechię, czyli klub, któremu kibicuje. Propagandowy zabieg „Wiadomości” był powszechnie krytykowany. A usunięcie Hitlera zauważył między innymi czeski dziennikarz Filip Harzer.

Źródło: natemat.pl

1 KOMENTARZ

  1. Zakazać strajkować naczycielą Tak kochają Niemców że pójdziemy ich śladem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here