Strona główna POLSKA Posłanka donosi na użytkowników grafiki z tęczową Maryją. „Zakończy się rumakowanie”

Posłanka donosi na użytkowników grafiki z tęczową Maryją. „Zakończy się rumakowanie”

Okazuje się, że zatrzymanie Elżbiety Podleśnej to nie koniec afery z grafiką przedstawiającą tęczową Matkę Boską. Zasiadająca w klubie parlamentarnym PiS Anna Siarkowska zaczęła teraz wysyłać donosy do prokuratury na tych, którzy udostępniają tęczowe obrazki w internecie.

Afera „Tęczowej Matki Boskiej” zatacza coraz szersze kręgi. Mało było tego, że policja zatrzymała kobietę podejrzaną o przygotowanie grafiki, na której widać Matkę Boską Częstochowską z tęczową aureolą. Mało było, że o zatrzymaniu pisały największe światowe dzienniki. Teraz w sprawie postanowiła zabrać głos posłanka Anna Siarkowska. 

Szefowa zarządu Partii Republikańskiej – która do Sejmu weszła z listy Kukiz’15, a obecnie jest członkiem klubu PiS – wysyła zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez osoby, które udostępniają grafikę „tęczowej Madonny” w sieci.

„Koniec z publicznymi drwinami z wartości najdroższych dla katolików. Dziś składam zawiadomienia do prokuratury. Jeśli każdy, kto umieszcza sprofanowany wizerunek NMP, otrzyma przykładową karę grzywny 10000 zł, to zakończy się rumakowanie” – napisała posłanka. Później zamieściła zdjęcie, na którym widać zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez dziennikarkę „Gazety Wyborczej” Dominikę Wielowieyską.

„Pierwszych pięć wniosków do Prokuratury ws. #SzanujMatkę złożone. Komu kolejne komu, bo idę do domu?” – napisała na Twitterze posłanka Siarkowska. Z miejsca została zasypana grafikami i prośbami o dołączenie do grona osób, przeciwko którym składa zawiadomienie do prokuratury. Wielu internautów nie ma wątpliwości, że akcja parlamentarzystki skończy się jej kompromitacją.

Źródło: natemat.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here