Strona główna POLSKA Prawicowy „autorytet” w TVP zaatakował Tuska. Padły słowa takie, że nadają się...

Prawicowy „autorytet” w TVP zaatakował Tuska. Padły słowa takie, że nadają się na proces

„Antypolski dywersant” – to jedno z najłagodniejszych określeń, jakie padło na antenie TVP Info z ust Krzysztofa Wyszkowskiego na temat Donalda Tuska. Dawny opozycjonista z czasów PRL, dziś członek kolegium IPN, w programie „Studio Polska” Magdaleny Ogórek i Jacka Łęskiego komentował wystąpienie szefa Rady Europejskiej z 3 maja.

Wykład Donalda Tuska wygłoszony w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja na prawicy wywołał wręcz wściekłość. „Wiadomości” TVP przekroczyły wszelkie normy, ilustrując materiał o wystąpieniu byłego premiera zdjęciami z udziałem Hitlera i Stalina. 

Temat wciąż nie schodzi z ekranu narodowego nadawcy. W sobotni wieczór o Donaldzie Tusku dyskutowano w programie „Studio Polska”. Jako ekspert wystąpił Krzysztof Wyszkowski, znany ostatnio głównie z procesów sądowych z Lechem Wałęsą. W kierunku Tuska rzucił takim oskarżeniem, że bez wątpienia nadaje się to na proces. 

– Donald Tusk jest Wałęsą bis. Jest – podobnie jak Wałęsa – agentem, ale niemieckich służb, wysforowanym na wybitnego polityka. To zawodowy oszust – mówił Wyszkowski, przy aprobującym milczeniu Ogórek i Łęskiego. Żadne z nich nie zapytało rozmówcy, czy ma dowody, na to, co mówi. A Wyszkowski brnął: „To człowiek, który zrobił karierę za pieniądze SB i BND”.

Dowodził przy tym, że Tusk nie będzie kandydować na prezydenta, bo jego rola – jako rzekomego agenta – ogranicza się wyłącznie do „niszczenia polskiego życia politycznego”. 

Krzysztof Wyszkowski jest bardzo częstym gościem Telewizji Polskiej. Uchodzi za autorytet prawicy. Nie przeszkodził mu w tym wizerunku wyskok sprzed roku, gdy zamieszczał zdjęcia z wizyty w filharmonii w Manchesterze. Wówczas najbardziej zafascynowała go nie muzyka, lecz „odcisk stanika i prześwit w kroczu” dyrygentki.

Źródło: natemat.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here