Strona główna ROZRYWKA Para była wniebowzięta, gdy rodziły się im bliźniaczki. Wtedy przyszedł lekarz i...

Para była wniebowzięta, gdy rodziły się im bliźniaczki. Wtedy przyszedł lekarz i powiedział „przykro mi”

Gdy słyszysz od kogoś „przykro mi”, wiesz że usłyszysz złe wieści.

W niektórych przypadkach słowa następujące potem mogą zmienić Twoje życie na zawsze. Gdy Matt i Jodi Parry usłyszeli to stwierdzenie w szpitalu, sześc lat temu, serca podeszły im do gardła.

Był to drugi raz, gdy rodziły im się dzieci. Byli nieco zdenerwowani i szczęśliwi zarazem. Mieli już zdrowego syna i planowali zaraz przywitać na świecie dwie dziewczynki.

Jednak szczęście szybko zamieniło się w lęk, gdy rodziły się bliźniaczki. Lekarz poprosił ich do małej poczekalni i wypowiedział dwa słowa, które dosłownie wywróciły ich świat do góry nogami… „Przykro mi”.

Rodzice byli w szoku, gdy lekarz wyjaśnił, że ich bliźniaczki, Abigail i Isobel zostały zdiagnozowane z zespołem Downa.

Para miała już jedno dziecko. Syna imienim Finlay, ale długo starała się o kolejną pociechę. Jodi poroniła niedługo po narodzinach synka. Wierzyła, że teraz jest dobrze przygotowana na wszystko. Jednak słowa lekarza oszołomiły ją.

bliz1
1

Może niekoniecznie same słowa, ale sposób w jaki je wypowiedziano. Według Jodi, lekarz przekazał diagnozę w taki sposób, jakby była to dożywotnia kara.

Bliźniaczki urodziły się przedwcześnie i musiały zostać w szpitalu na cztery tygodnie. Sytuacja nie wyglądała kolorowo.

– „Tamtego dnia nie czułam się jak matka. Byłam zagubiona i zmieszana. Przyszłość widziałam w ciemnych kolorach” – opowiada Jodi.

bliz2
2

Statystycznie rzecz ujmując Abigail i Isobel są bardzo rzadkim przypadkiem. Szanse na urodzenie bliźniaczek chorych na zespół Downa są jak 1 do miliona. Oprócz tego dziewczynki miały jeszcze kilka schorzeń. Abigail nie słyszy na jedno ucho, a Isobel ma dziurę w sercu.

bliz3
3

Oczywiście, nikt nie chciałby usłyszeć takich wieści od lekarza. Niedługo później Matt i Jodi musieli zmierzyć się z surową rzeczywistością.

bliz4
4

Niestety, rodzice otrzymali mało wsparcia i informacji na temat zespołu Downa. Nikt nie wytłumaczył im w jaki sposób mogą wieść szczęśliwe, normalne życie.

bliz5
5

Przez to rodzice byli ekstremalnie przerażeni. Nie wiedzieli czy ich córeczki będą mogły chodzić do szkoły jak zdrowe dzieci. Nie wiedzieli nawet czy będą potrafiły mówić.

bliz6
6

Rodzina musiała do wszystkiego dojść sama.

bliz7
7

– „Gdy lekarz zabrał nas na stronę, aby przekazać nam wyniki, powiedział, że przykro mu z powodu tego, że Abigail i Isobel cierpiały na zespół Downa. Do dzisiaj nie mam pojęcia dlaczego było mu przykro” – mówi matka.

– „Wydaje mi się, że gdybym kiedykolwiek go jeszcze spotkała, chciałabym pokazać mu Abigail i Isobel i powiedzieć ‚Dlaczego powiedziałeś, że ci przykro. Nie zamieniłabym moich córek na nic innego we wszechświecie’.”

Dzisiaj, 6 lat po porodzie dziewczynki udowodniły jakie są niebezpieczeństwa uprzedzenia wywołanego ignorancją.

bliz8
8

Istota ludzka niezależnie od swoich schorzeń zasługuje na szansę od życia. Abigail i Isobel to idealny tego przykład. Popatrzcie tylko na tę rodzinę. Czy ktokolwiek może powiedzieć, że nie są szczęśliwi?

bliz9
9

Źródło: polubione.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here