Strona główna POLSKA Miller naprawdę „zaorał” Morawieckiego”. Jego spot wyborczy będzie śnił się premierowi po...

Miller naprawdę „zaorał” Morawieckiego”. Jego spot wyborczy będzie śnił się premierowi po nocach

Leszek Miller lubi dogryźć PiS. Kandydat nr 2 na liście w Wielkopolsce z ramienia Koalicji Europejskiej nie omieszkał zrobić tego w swoim najnowszym spocie wyborczym. Były premier w bardzo prosty sposób zawstydził obecnego szefa rządu Mateusza Morawieckiego.

Krótki cytat z Mateusza Morawieckiego i celna riposta Leszka Millera to recepta na spot wyborczy, który jest na dobrej drodze, żeby stać się hitem internetu. Były premier zweryfikował w nim wypowiedź obecnego szefa rządu, który stwierdził na jednym z wystapień, że to on „negocjował wstąpienie do UE 20 lat temu”. Miller odpowiedział mu w swoim najnowszym spocie.

Premier Morawiecki minął się z prawdą, bo negocjacje z UE prowadził rządzący wtedy Sojusz Lewicy Demokratycznej z Leszkiem Millerem na czele. O kulisach rozmów na linii Warszawa-Bruksela opowiadał niedawno w rozmowie z Jakubem Nochem były premier i były prezes NBP prof. Marek Belka.

– Negocjacje na temat członkostwa w UE prowadziliśmy na… wózku inwalidzkim. Po pamiętnym wypadku siedział na nim ówczesny premier Leszek Miller. I on na tym wózku inwalidzkim negocjował w tak stanowczy sposób, że tych „starych unitów” ostro wkurzył, a wśród innych państw starających się o akcesję wywołał falę zazdrości. Wywalczył bowiem dla Polski możliwie najlepsze warunki – mówił prof. Belka.

Źródło: natemat.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here