Strona główna POLSKA „Jest nieukiem”. Biedroń wyjaśnił, dlaczego nie wziąłby Morawieckiego na ministra finansów

„Jest nieukiem”. Biedroń wyjaśnił, dlaczego nie wziąłby Morawieckiego na ministra finansów

Robert Biedroń nie ma dobrego zdania o Mateuszu Morawieckim. Lider Wiosny w „Faktach po Faktach” przyznał, że nie wziąłby obecnego premiera na ministra finansów i użył określenia, za które szef rządu mógłby się nawet obrazić.

– Naobiecywał nam Luxtorpedy, milion samochodów elektrycznych, trzy miliony mieszkań i nie dotrzymał słowa. Oszukał nas pan premier Morawiecki – stwierdził Robert Biedroń w TVN24. 

Były prezydent Słupska nie zamierzał ukrywać, co tak naprawdę myśli o urzędującym premierze. Zapytany o to, czy wziąłby Morawieckiego na ministra finansów odparł, że nie, ponieważ jego zdaniem obecny szef rządu jest „nieukiem”. 

Biedroń nawiązał też do działań swojej partii. Jak podkreślał, założył Wiosnę, „żeby w końcu coś w polityce się zmieniło, tak dalej być nie może”.

– Gdybyśmy słuchali pana premiera Morawieckiego i pana Kaczyńskiego, to w ogóle Polska jest mlekiem i miodem płynąca – zauważył. – Nie wiadomo, po co nauczyciele strajkują, po co osoby z niepełnosprawnościami blokują Sejm i tak dalej. Oczywiście tak nie jest, a budżet nie jest z gumy – dodał polityk.

Biedroń nie ma wątpliwości, że jeżeli nie dokonamy „odważnej zmiany” 26 maja, to „Kaczyński będzie nadal rządził”. Szef Wiosny nawiązał w ten sposób do zbliżających się wyborów do PE. Wspomniał też o zaplanowanym na jesień głosowaniu, czyli wyborach parlamentarnych. 

Przypomnijmy, że niedawno Biedroń zaproponował wspólną debatę o Polsce, w której oprócz niego miałby wziąć udział Grzegorz Schetyna i Jarosław Kaczyński. Rzeczniczka PiS skrytykowała ten pomysł i stwierdziła, że partia rządząca nie zamierza brać w tym udziału.

Źródło: TVN24, natemat.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here