Strona główna ŚWIAT Matka zdecydowała się na wychowanie swojego niepełnosprawnego syna. 29 lat później zdarzył...

Matka zdecydowała się na wychowanie swojego niepełnosprawnego syna. 29 lat później zdarzył się cud

W 1988 roku Zou Hongyan urodziła dziecko. Niestety komplikacje poporodowe doprowadziły do porażenia mózgowego u dziecka. Wszyscy łącznie z lekarzami namawiali ją, aby porzuciła syna, sądząc że chłopiec stanie się dla rodzica jedynie udręką i nigdy nie będzie w stanie być szczęśliwy.

Również mąż Zou podzielał tę opinię. Kobieta jednak postanowiła zatrzymać maleństwo i w efekcie końcowym rozwiodła się z mężem, który nie zaakceptował tej trudnej sytuacji.

matka
1

Samotna matka musiała podjąć pracę na trzy zmiany, aby być w stanie utrzymać swoją rodzinę. Duże wydatki ponosiła bowiem na terapię niepełnosprawnego syna i ubezpieczenie.

matka1
2

Zou doskonale zdawała sobie sprawę z braków swojego dziecka, dlatego też pracowała z nim i poświęcała mu dużo więcej czasu niż rodzice zdrowych dzieci. Nauczyła syna wszystkiego co mogła – między innymi jak posługiwać się pałeczkami do jedzenia, uczyła go też czytania i pisania. Pomagała niepełnosprawnemu synowi w każdej dziedzinie życia, jeśli tylko pojawiały się trudności.

Starania Zoe przyniosły wymierny efekt… 29 lat później, ten sam chłopiec, któremu nikt poza matką nie dawał szans, skończył Uniwersytet w Pekinie z dyplomem inżyniera i dostał się na Harvard!

matka2
3

Ten przykład dowodzi, że ciężka praca, wytrwałość, miłość i oddanie czynią cuda! Zou Hongyan ma powody do dumy z siebie i syna.

Jeśli chcecie nagłośnić tę piękna historię bezgranicznej miłości matki do dziecka…

Źródło: polubione.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here