Strona główna ZDROWIE Nie sądziłem, że tak łatwo można poradzić sobie z zatkanymi uszami! Te...

Nie sądziłem, że tak łatwo można poradzić sobie z zatkanymi uszami! Te sposoby są świetne

Zatkanie uszu powoduje kilka czynników. Może się tak z powodu nadmiaru woskowiny, silnego wiatru czy zmian ciśnienia.

Objawy nie należą do najprzyjemniejszych. Ból, problemy ze słuchem… Na całe szczęście można temu zaradzić w naturalny sposób.

1. Oliwa z oliwek

Oliwa pomoże pozbyć się nadmiaru woskowiny w uszach. Wystarczy, że podgrzejesz kilka jej kropel i wpuścisz do ucha. Z przechyloną głową wytrzymaj 10 minut, a później powtórz z drugiej strony.

Na ramionach połóż papierowe ręczniki, aby się nie ubrudzić.

1

2. Gorąca woda

Jeśli uszy są zatkane z powodu zapalenia zatok lub przeziębienia, wystarczy gorąca kąpiel i inhalacje. Do miski wlej gorącą wodę i dodaj tam kilka liści eukaliptusa lub mięty. Kark oraz głowę nakryj ręcznikiem i głęboko oddychaj oparami.

Można również spróbować wprowadzić do ucha kilka kropel ciepłej wody. Użyj do tego celu strzykawki, przechyl głowę, poczekaj 10 minut i powtórz z drugim uchem.

2

3. Ocet jabłkowy

Ocet ma dobre działanie antybakteryjne. Wymieszaj ¼ filiżanki octu z taką samą ilością alkoholu. Kilka kropel takiej mieszanki należy zaaplikować do ucha i położyć się na boku z chusteczką przyłożoną do ucha. 10 minut później wystarczy wstać i energicznie potrząsnąć głową.

3

4. Woda utleniona

Kolejnym sposobem na odetkanie uszu jest użycie ½ filiżanki wody utlenionej pomieszanej z wodą w takich samych proporcjach. Za pomocą pipety lub strzykawki aplikujemy mieszankę do ucha. Kładziemy się na boku i 15 minut później powtarzamy z drugim uchem.

5. Herbata rumiankowa

Po pierwsze zaopatrz się w strzykawkę. Następnie potrzebujesz:

  • Szklankę wody
  • Garść kwiatów rumianku
  • ½ łyżeczki oliwy z oliwek

Do wrzącej wody wrzuć kwiaty i gotuj przez 5 minut. Po tym czasie ściągnij z ognia. Przykryj garnek na około 10 minut, a w tym czasie wpuść sobie do ucha nieco oliwy. Kiedy woda będzie już miała temperaturę pokojową, przepłucz nią uszy.

4

6. Guma do żucia

Jest to świetny sposób kiedy uszy zatykają się z powodu zmiany ciśnienia. Jeśli nie chcesz odczuwać dyskomfortu w podróży, miej przy sobie gumę do żucia. Oprócz tego, dobrym sposobem jest… ziewanie.

5

Źródło: polubione.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here