Strona główna POLSKA Ależ „Wiadomości” wywindowały poparcie dla PiS! Powołały się na „najnowszy” sondaż

Ależ „Wiadomości” wywindowały poparcie dla PiS! Powołały się na „najnowszy” sondaż

Wiadomości TVP potrafią sprawić, że wyborcom partii rządzącej robi się cieplej na sercu. Tak było też w czwartkowym wydaniu programu o 19.30, w którym podano na podstawie „najnowszego sondażu”, że „Polacy wybierają Prawo i Sprawiedliwość”.

– Prawo i Sprawiedliwość liderem najnowszego sondażu poparcia partii politycznych w wyborach do PE – obwieściła prowadząca „Wiadomości” Edyta Lewandowska, która swego czasu rozpaczała na antenie TVP z powodu porażki kandydata PiS Kacpra Płażyńskiego w Gdańsku (padły słowa „niestety przegrał” – red.). 

I rzeczywiście: w badaniu Kantar PiS zdobyło 37 proc. głosów, PO – 20 proc., a Wiosna Roberta Biedronia 10 proc. Co jest w tym przekazie najśmieszniejsze? Że sondaż nie bierze pod uwagę istnienia Koalicji Europejskiej. Bo PO w wyborach do europarlamentu startuje właśnie w ramach KE. Sondaż tworzono w dniach 8-13 lutego. I wcale nie jest to „najnowsze” badanie.

Wystarczy bowiem przypomnieć tylko jeden nowszy sondaż, w którym notowania PiS są znacznie gorsze. Jest to o tyle kluczowe badanie, że przeprowadzono je 18-19 lutego, czyli już po dołączeniu do Koalicji Europejskiej między innymi SLD i Zielonych, co znacząco wpłynęło na poparcie największych formacji. 

Na tyle, że KE – reprezentująca dużą część opozycji – w sondażu Ibris dla Radia ZET zdecydowanie wyprzedziła Prawo i Sprawiedliwość: zdobyła 38,5 proc. głosów, a PiS 34,7 proc.

Źródło: natemat.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here